Sepet()
Giriş Yap / Üye Ol

İade Bilgileri

Maygold.com’dan satın aldığım ürünleri iade edebilir miyim?

Ürün iadesi işlemlerinde, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri uygulanır. Ürün müşteriye ulaştıktan sonra 14 gün içerisinde cayma hakkı kullanılabilir. 14 ayar altın, pırlanta ve saat kategorilerinden yapılan alışverişlerde iade veya değişim yapılabilmektedir.

Müşteri'nin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde müşteri cayma hakkını kullanamaz. Bu nedenle, müşterinin sipariş sırasında seçeceği parmak ölçüsüne göre ayarlanacağı için tüm yüzükler, müşterinin istekleri doğrultusunda taşına yazı yazılan ürünler, altın kısımların üzerine ya da içine yazı yazılan ürünler, müşteri'nin istekleri doğrultusunda üretilen tüm ürünler cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamında yer alır.

Yasa gereği, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği Cayma Hakkının İstisnaları başlıklı 15. Madde uyarınca, yatırım grubu (hesaba transfer, sarrafiye ve külçe altın) alışverişlerinizde cayma hakkından (iade talebinden) yararlanılamaz.

İade talebini nasıl oluşturabilirim?

Maygold.com'dan verdiğiniz siparişlerinizi veya ürünlerinizi iptal ve iade etmek için 444 23 09 numaralı online mağaza destek hattımıza ve info@maygold.com mail adresine iade talebinizi yazılı olarak bildirmeniz gerekmektedir. Bildirim yapılmadan doğrudan kargoya verilen ürünlere gelebilecek her türlü zarardan ve ücretten müşteri sorumludur.  Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra gerekli incelemelerin ardından ürün iadesi kabul edildiğinde, ürünün ücreti tarafınıza iade edilecektir.

İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürün, fatura, irsaliye, sertifika, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyallerin, eksiksiz ve hasar almamış şekilde, sayfanın altında bulunan adrese gönderilmesi gerekmektedir. İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir.

Yurtdışından verilen teslimatı Türkiye harici bir ülkeye yapılan siparişimi iade edebilir miyim?

Yurtdışından yapılan siparişlerde kargo ile iade kabul edilmemektedir. Diğer iade seçenekleri ve daha detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. 

İADE ADRESİ

Maygold Kuyumculuk A.Ş.

Esentepe Mah. D-100 Güney Yanyol Cad. No: 25/25 Lapishan - Kartal/İstanbul

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.